Koronavirüs Çıkış Nedeni – Bela Geliyorum Der

Koronavirüsün Çıkış Nedeni - Bela Geliyorum Der
Koronavirüsün Çıkış Nedeni - Bela Geliyorum Der

Bismillahirrahmanirrahim

Bu yazımızda koronavirüs belasının ortaya çıkış nedenlerini inceleyeceğiz. Eğer bu makaleye kendinizde koronavirüs olup olmadığını anlamak için girdiyseniz koronavirüs belirtilerini buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Allah Azze ve Celle’nin yolundan her sapış, hiç şüphesiz ki delalettir ve bu dünyada ve/veya ahirette bedelleri olmaktadır. Allah, insanların İslâm’dan yüz çevirip sapıklık yoluna girmelerinin dünyada bazı bedelleri olduğunu aşağıdaki Âyet-i Kerime’de belirtmiştir:

İnsanların bizzat kendi işledikleri yüzünden karada ve denizde düzen bozuldu, ki Allah yaptıklarının bir kısmını onlara tattırsın; belki de (tuttukları kötü yoldan) dönerler.

Rum Suresi 41. Âyet

Allah Azze ve Celle;

  • Kutuplardaki buzulların erimesinin,
  • İnsan bedenindeki radyasyonun normalin 5 katına çıkmasının,
  • Yaşanan Depremlerin,
  • İklim Bozukluklarının,
  • Tsunamilerin,
  • Hayvanların toplu ölümlerinin,
  • Osman yangınlarının,
  • Heyelânların,
  • Salgın Hastalıkların ve diğer sorunların

İnsanların elleriyle yaptıkları kötülüklerden ileri geldiğini bildirmektedir. İnsanoğlu, yaptığı araştırmalar sonucunda yukarıda saydığımız sorunların temeline her zaman kendi şapkınlığını bulmuştur. Ancak ne yazık ki ibret ve öğüt almamıştır.

Andolsun biz, Kur’an’ı öğüt almak için kolaylaştırdık. Öğüt alan yok mudur?

Kamer Suresi 17. Âyet

Günümüzün ibret ve öğüt almadan en uzak toplumlarından biri de Çin’dir.

Ateist ve komünist bir harç ile yoğrulan Çin, tarih boyunca çıkan salgın hastalıkların büyük bölümünün kaynağı olmuştur. Ateizmin nefsi ilahlaştıran felsefesi ve komünizmin insanı hayvana indirgeyen sistemi elinde Çin halkı tağut hükümdarlara boyun eğmiş, bozulmuştur. Allah Azze ve Celle’nin uyarılarını dinlemedikleri için tarih boyunca çeşitli salgın hastalıklarla boğuşmuşlar ve son olarak Koronavirüs’ü tüm dünyaya musallat etmişlerdir. Oysa Allah Azze ve Celle, yarattıklarının sadece helal ve temiz olanlarından yememizi emretmiştir:

Öyleyse Allah’ın sizi rızıklandırdığı şeylerden helal (ve) temiz olanlarını yiyin; eğer O’na kulluk ediyorsanız Allah’ın nimetine şükredin.

Nahl Suresi 114. Âyet

Şüphesiz ki her mikrop, kötülük, utanç gibi koronavirüs’ün kaynağı da Gayri İslami nizamlar ve gayrimüslim insanlardır. Onlar dizginlenmeden, yeryüzündeki sorunlar bitmeyecektir. SARS, MERS, Koronavirüs ve birçoğu gelmeye devam edecektir. Küfrün insanlığa verdiği zararlarla ilgili bu yazımızı inceleyebilirsiniz: İnkâr neden en büyük zulümdür?

Alemlerin Rabb’i olan Allah’a Hamd Olsun!